חכמלוגי

הכון החל… צא! מרוץ מכשולים ביתי

 שלום ילדים!

זהו, הגענו לשבוע האחרון של החופש הגדול! הלימודים בפתח, אבל אם מתחשק לכם לעשות עוד פעילות שווה בבית, יש לנו רעיון מצוין: מרוץ מכשולים ביתי! אתם מכירים בוודאי את הרעיון הכללי – מסדרים מסלול מלא מכשולים, ומנסים לעבור אותו בכמה שפחות זמן.

 אז מה תצטרכו?

כסאות, כריות, בקבוקים, חוטים או סרט ארוך מנייר קרפ, שמיכות, גיגיות וכל חפץ אחר שתוכלו להפוך למכשול! אם יש לכם איזוליר בנד (נייר דבק צבעוני ועבה שמשמש בדרך כלל לציפוי חוטי חשמל), זה מצוין, ואל תשכחו לארגן שעון עצר, הלא הוא סטופר, למדידת הביצועים שלכם. כמעט בכל טלפון נייד תוכלו למצוא כזה.

 מה עושים?

קודם כל, בונים את המסלול. כמובן שכל מסלול יהיה שונה לפי מבנה הבית או החצר שלכם, האביזרים שתמצאו ומידת היצירתיות שלכם, אבל הנה כמה רעיונות! 

 • לסמן על הרצפה את נקודת ההתחלה, וחיצים שמכוונים לאן ללכת, בעזרת הדבקת פיסות נייר דבק צבעוני על הרצפה. (אל תדאגו, זה יורד בקלות…)

 • למלא בקבוקים במים (כדי שלא יפלו יותר מדי בקלות) ולהעמיד אותם בצורה שהמתחרה יצטרך לעבור ביניהם בזריזות.

 • יש לכם מסדרון צר? הכינו 'קורי עכביש' מקיר לקיר בעזרת הסרטים או החוט, אותם תדביקו לקיר בעזרת נייר דבק. מתחו סרטים בצורה אלכסונית בכיוונים ובגבהים שונים, כדי שיהיה מעניין לעבור! אם אין לכם מסדרון מתאים, תוכלו ליצור את הרשת שלכם בעזרת הצבת שתי שורות של כסאות גב מול גב, וקשירת הסרטים למשענת שלהם.

 • אפשר לשלב במסלול גם תחרות קליעה קטנה: להציב גיגיות או קערות בגדלים שונים, שיתנו ניקוד שונה, ולהניח כדור שצריך לקלוע תוך כדי המעבר במסלול.

 • מנהרה – הכינו מנהרה מסדין שתקשרו בגובה נמוך בין שתי שורות של כסאות. 

יש לכם קרש ארוך? לכו עליו כמו קורה. אם אין לכם, תוכלו לגלגל שטיח, ולצעוד עליו, או אפילו לשרטט קו ארוך על הרצפה בעזרת האיזוליר בנד שאסור יהיה לפול ממנו!

 • גמרתם להכין את המסלול? אז קדימה! הכון, החל, צא… מודד הזמנים מכוון את הסטופר, והמתחרה הראשון יוצא לדרך! קופצים מעל הכסא, רצים לפי החיצים, מזגזגים דרך בקבוקי המים וזוחלים מתחת לסדין…מטפסים ומשתחלים, מדלגים ומקיפים מכשולים בזהירות, עד שמגיעים לקו הסיום! כמה זמן זה לקח? מעניין אם המתחרה השני שלכם יעשה את זה יותר מהר. רק אל תשכחו לסדר בסוף את הבלגן…

 

22 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture