חכמלוגי

אפילו משפחה אחת

השבוע , לפני 179 שנה, נולד האדמו'ר החמישי של חב'ד, הרש'ב – הלא הוא רבי שלום דובער. הרש'ב נחשב לאבי רעיון ה-'שלוחים' של חב'ד, אותם חסידי חב'ד המתגוררים בכל רחבי העולם, ומהווים כתובת לכל עניין יהודי. לכבודם, הנה ספור קטן שקרה לנפתלי הרצל, שליח חב'ד בעיר בדרום פלורידה. 

Image-RebbeRashab

בני הזוג הרצל החליטו להקים 'היברו סקול' לתושבים היהודים של האזור: מעין בית ספר שפועל בימי ראשון בהם יש חופש בחו'ל, ומלמד את הילדים עברית ויהדות. כדי למשוך אנשים, הם ארגנו בעמל רב מפגש עם המשפחות, והזמינו סופר סת'ם שיסביר לקהל על עבודתו, וגם ירשום לכל ילד את שמו על הקלף.

אבל איזה מפח נפש! למרות המאמצים שלהם, כשהגיעה שעת המפגש, התברר שרק משפחה אחת הגיעה…מדובר היה בזוג בו האישה היא ישראלית, והבעל יהודי אמריקאי. הם חיכו וחיכו, עד שהבינו שהקהל המצופה פשוט לא יבוא. אך הערב לא התבטל – המשפחה פשוט זכתה ל'שיעור פרטי' במקום הרצאה.

כמובן שהשליח ואשתו היו מאוכזבים מאוד. מה שווה כל ההשקעה שלהם אם רק משפחה אחת נהנתה מזה?

אך לאחר מספר ימים, התקשרה אליהם האישה שהיתה במפגש. 

'רציתי להודות לכם!' היא אמרה 'בעלי, כידוע לכם, הוא יהודי אמריקאי, והוא גדל בלי שום קשר ליהדות. אפילו תפילין לא הניח מעולם! בזמן הקרוב הוריי מגיעים מהארץ כדי לבקר אותנו, ועלה על דעתי לבקש מהם להביא לו במתנה זוג תפילין מארץ ישראל. האמת? לא ידעתי איך הוא יגיב ואם זה ימצא חן בעיניו. אך לאחר הפגישה שארגנתם לנו עם סופר הסת'ם, הוא הבין והתחבר הרבה יותר לעניין!'

ואכן, הבעל התרגש מאוד מהמתנה המיוחדת. הוא התחיל להניח תפילין יום יום, והתחבר הרבה יותר ליהדות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture