חכמלוגי

קיץ כתום / אסתר שטרייט וורצל

 

בימים האלה, לפני שתים עשרה שנה, קרה אירוע נורא: אלפי תושבי גוש קטיף גורשו מבתיהם, וכל יישובי הגוש הפורחים הוחרבו על ידי ממשלת ישראל. השטח נתפס על ידי מחבלי החמאס, שמחורבות היישובים יורים עלינו מדי כמה שנים טילים שמסכנים את חיינו. שבר הגירוש עשה רושם רב על לא מעט אנשים, וביניהם, גם על הסופרת אסתר שטרייט וורצל.

 על הספר 'אליפים' שמעתם? ואולי גם על 'אורי'? אלה רק שניים מספריה של הסופרת הוותיקה, ומדובר בספרים שנחשבים מהמפורסמים בתולדות המדינה. כשאסתר ראתה איך תכנית ההתנתקות מתוכננת ומתבצעת, היא כאבה והזדעזעה, והחליטה לעשות את מה שהיא יודעת לעשות: לכתוב על התקופה הקשה הזאת ספר.

 גיבורת 'קיץ כתום' היא תמר, נערה שמתנגדת לגירוש, וגם נשלחת למעצר בגלל חסימת כבישים. דרך עיניה אנחנו מתוודעים לסיפור החיים בגוש, למאבק נגד תכנית ההתנתקות, ולגירוש שזעזע לבבות.

 אסתר שטרייט וורצל סיפרה שבספרה היא אינה מנסה להתעסק בפוליטיקה, רק לספר על אנשי הגוש המופלאים ומה שעבר עליהם. מטרתה לאחד את עם ישראל, ולעורר את המודעות לכאב הגדול שחוו תושבי הגוש. האם היא מצליחה?

 

אתם מוזמנים לקרוא את הספר ולהחליט בעצמכם!

 

15 תגובות

  1. קראתי את הספר..
    קראתי אותו בספריה שבודקת ספרים לפני שהם נכנסים אליה והספרנית שבדקה אותו עברה בטיפקס על כמה מקומות בספר.. יש בו כמה דברים בעייתיים כנראה.. שכל מי שמתכנן לקרוא שידע..

  2. הספר
    קראתי את הספר הוא ממש יפה! אמונה זרוק-את צודקת הוא לא לגמרי 'נקי' אבל זה לא כל הספר ככה אז קראתי והתעלמתי מהדברים שלא מתאימים.. אז מי שרוצה לקרוא את הספר שיקח בחשבון אבל אל תוותרו רק בגלל זה!! תנו להורים לקרוא ושיגידו לכם על איזה עמודים לדלג. קריאה מהנה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture