חכמלוגי

ידידי אמת

 שלום ילדים!  

 בדיוק בעוד שבוע תתחיל העונה החדשה של 'הכל בחסד'! איזה כיף! לכתוב עלית התוכנית, רציתי להכיר לכם חבורה של אנשים מדהימים: מתנדבי ארגון 'ידידים'.

תארו לכם את המצב הבא – אתם נוסעים עם ההורים לטיול, כשפתאום, באמצע שום מקום, אבא מרגיש שהמכונית מתחילה לקרטע. הוא מביט במד הדלק, ומגלה לתדהמתו שהמיכל ריק! אוי ואבוי… הוא כל כך מיהר לצאת בבוקר, ששכח לבדוק אם יש דלק…

 מה עושים עכשיו? תחנת הדלק רחוקה מאוד, ועד שאבא יצעד אליה יעבור זמן רב. מזל שאבא נזכר בארגון שעוזר בדיוק במצבים כאלה! הוא מרים טלפון, ותוך עשר דקות מתייצב בחור עם פחית דלק, וממלא את המיכל. עכשיו יהיה אפשר לנסוע עד תחנת הדלק הקרובה! הבחור לא מבקש שום תשלום, ורק מאחל למשפחה בחיוך 'דרך צלחה' ונוסע לדרכו. 

נשמע דמיוני? לא ולא! מקרים כאלה קורים למתנדבי עמותת 'ידידים' בכל יום, כל היום. הם עוזרים לתקן תקר (פנצ'ר) בגלגל, לחפש ילדים שהלכו לאיבוד, לחלץ אנשים שננעלו במכונית או נתקעו במעלית, ובאופן עקרוני, מגישים עזרה בכל מצב חרום, מלבד בנושאים רפואיים. את כל החסד הזה הם עושים בשמחה, ביום ובלילה, בכל ימות השבוע פרט לשבת. 6000 איש שייכים לצבא החסד הענק הזה, אז בואו נמחא להם כפיים! ובמיוחד למייסד הארגון, מאיר וינר, שראה כמה ארגון כזה יכול לעזור, והרים את הפרויקט הנפלא הזה.

   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture