חכמלוגי

הבחור הצולע

 השבוע אסי מתקשה להיפרד מטוביה, שיוצא לשליחות. כשאומרים 'שליחות', על מה אתם חושבים? אני מיד חושבת על בתי חב'ד המפוזרים ברחבי העולם, שמביאים לכל מקום את אור התורה!

 יחד עם השלוחים עצמם נמצאים גם ילדיהם, שגדלים בסביבה שונה לגמרי מהסביבה בארץ… השכנים שלהם הודים, או רוסים, או אוסטרלים, והם לא לומדים בבתי ספר רגילים כמו כאן. הבתים שלהם פתוחים לכל יהודי, והם פוגשים טיפוסים שונים ומשונים.

 הנה סיפור קטן ומרגש שסיפר חיימק'ה, שמשפחתו עושה שליחות בתאילנד:

 יום אחד, נכנס לבית חב'ד יהודי, ואבא של חיימק'ה שם לב מיד שהבחור צולע. 'שלום עליך!' הוא בירך אותו. 'אמור לי, מה קרה לרגל שלך? למה אתה צולע?'

 'שום דבר…' ניסה הבחור להתחמק.

 'נו, ספר לי בבקשה. אולי נוכל לעזור?' לחץ אבא של חיימקה.

 בסופו של דבר, הבחור סיפר שהוא השתתף בקורס שבו יושבים במשך עשרה ימים באותה תנוחה מבלי לזוז. כן, זה סוג הדברים שלומדים לעשות במזרח הרחוק… בכל אופן, מאז שהבחור סיים את הקורס, הוא צולע, והוא לא מצליח להרגיש שלוש מאצבעות רגליו.

 'תשמע, זה יכול להיות חמור!' אמר בדאגה אבא של חיימק'ה. 'לדעתי חשוב מאוד שתראה רופא!'

 הבחור סירב. הוא אמר שזה בטח שום דבר, ושהכל עוד מעט יסתדר… אך אבא של חיימק'ה לחץ. 'אני אתפוס מונית' הוא קבע 'ואנחנו נלך לרופא ביחד.' ובלי לחכות לתשובה הוא יצא החוצה, לקח איתו את הבחור הנבוך, ונסע איתו לרופא.

 הרופא בדק את הבחור הצעיר בפנים חמורות סבר. 'דע לך שהגעת ממש ברגע האחרון!' הוא אמר. 'אם לא היית מגיע, היה מתפתח לך נמק באצבעות, והיינו צריכים לכרות אותן! מזלך שהשליח הביא אותך…'

 לאחר מעשה, הבחור הודה שלא התכוון להיכנס לבית חב'ד. הוא היה חילוני גמור, ולא רצה שום קשר עם היהדות. למזלו, משהו גרם לו להחליט להיכנס בכל זאת… 'אתם יודעים, יש לי הרבה חברים כאן בהודו' הוא סיפר למשפחתו של חיימק'ה. 'אבל אף אחד מהם לא שם לב בכלל לצליעה שלי, ובטח שלא לחץ עליי ללכת לרופא!' האכפתיות כבשה את לבו, וכעבור מספר שנים הוא חזר בתשובה שלמה.

 

13 תגובות

  1. אני
    אני שליח של הרבי בישוב בארץ, ותדעו שזו התמודדות קשה! אבל הרבי מליובוויטש נותן לי את הכוחות להמשיך בשליחות ותאמינו לי!-אם כל הקשיים אני מרגיש סיפוק אמיתי, ואני גאה בזה שאני שליח!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture