חכמלוגי

המצאות מגניבות

הידעתם שהשבוע חל יום ההמצאות הבינלאומי?

כמה טוב שאנשים חכמים ממציאים לנו פטנטים, ולכבוד המאורע מצאנו כמה מהמגניבים שבהם! 

• מיקרוסקופ בכף היד – סקרנים לדעת איך נראה גרגר אבק או חרק קטנטן מקרוב?

איימיקרו היא חברה המייצרת מערכת עדשות קטנטנות המתחברות לעדשת הטלפון הסלולארי. בעזרת העדשות תוכלו להפוך את הנייד שלכם למיקרוסקופ של ממש, להגדיל תמונות פי 100, ולבחון לעומק כל דבר שמעניין אתכם!

 • כביש סולארי – אנחנו רגילים לראות פאנלים סולאריים (קולטי שמש) על גגות, שם הם אוספים בשבילנו את קרני השמש ומייצרים חשמל או מחממים את המים שבדוד השמש שלנו. אבל מה דעתכם לשים פאנלים כאלה על הכביש? זה בדיוק מה שעושה חברת 'כבישים סולאריים'.

 

בעזרת משטחים קולטי שמש המצופים בזכוכית בלתי שבירה הם לוכדים את קרני השמש ומייצרים חשמל. אפשר גם לתכנת את הפאנלים להאיר את הכביש, וגם לחמם אותו – מה שמאפשר להמיס את השלג בארצות קרות! 

 • מים מהאוויר – ההמצאה הישראלית הבאה היא ממש כמו נס! אולי אנחנו לא תמיד מרגישים בכך, אך האוויר סביבנו מלא באדי מים. אז למה לא להשתמש בהם?

חברת ווטרגן מייצרת מתקן ששואב לתוכו את האוויר, ובעזרת פטנט מיוחד מפיק את המים המצויים בו!

GENNY קרדיט וזכויות יוצרים: LolaShukaGENNYCC BY-SA 4.0

 כל מה שצריך הוא מקור חשמל – גם אנרגיה סולארית זה מצוין – והמתקן מייצר כמויות מים מכובדות, מים נקיים וטובים לשתייה. בארצות שבהן יש מחסור במי שתייה, או באזורים מוכי אסון, המתקנים של ווטרגן מצילים חיי אדם כפשוטו. עכשיו נשאר רק ללמוד להוציא מים מהסלע…

 • טלפון טיפש שמחופש לחכם – ולא ייאמן, אך אחת ממאה ההמצאות הגאוניות שעיתון טיימס היוקרתי בחר השנה הוא טלפון נייד שנראה בדיוק כמו טלפון חכם – אך כל מה שיש בו הוא טלפון והודעות טקסט!

הממציאים מדווחים על המוני משתמשים נרגשים שמודים להם על הזמן הרב שנחסך מהם מאז שהם נותקו מכל האפליקציות Smile כנראה שאף אחד לא סיפר להם שאצלנו יש טלפונים כשרים כבר מזמן…   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture