חכמלוגי

חידושים טכנולוגיים

השבוע יחול יום הנגישות, ובאמת, כמה טוב שבשנים האחרונות יש מודעות לקשיים של אנשים שסובלים ממגבלות!

הטכנולוגיה שהולכת ומתפתחת בצעדי ענק מצליחה להקל עליהם מאוד, והנה כמה דוגמאות.

 • עולה עולה – אחת הצרות היותר גדולות עבור אנשים שמרותקים לכסא גלגלים היא… מדרגות. אפילו מדרגה קטנה, שלנו נראית קלילה לגמרי, יכולה למנוע מהם כניסה למקום. ברוך השם, כיום קיימים כבר פתרונות גם לבעיה הזאת! ה-'איי בוט' הוא כסא שמצליח בעזרת טכנולוגיה מיוחדת לעלות במדרגות, תוך כדי שמירה על שיווי המשקל של הכסא והיושב עליו.

Dean Kamen with Segway and iBot (113100422)

 

CREDIT 

טריק נוסף שהאיי בוט מסוגל לעשות, הוא להזדקף, ולהרים את הנכה לגובה של אדם רגיל! עניין מאוד משמעותי עבור אלה שרגילים לראות את העולם מגובה של ילדים…

 • מכונית לכסא גלגלים – גם כיום יש מכוניות שמותאמות לנכים, אך הן דורשות מהנהג לצאת מכסא הגלגלים, לעבור לכסא הנהג, לקפל את הכסא ולהכניס אותו בעזרת מנוף מיוחד לרכב. אז מה דעתכם על מכונית שחוסכת את כל הטררם הזה, ומאפשרת להיכנס אליה עם הכסא, לשבת עליו ופשוט לנהוג? זה מה שעושה ה'קנגורו': רכב קטנטן שאמנם לא נוסע מאוד מהר, אך מהווה פתרון נהדר לנסיעות עירוניות קצרות! 

 • עזר-גרב – והנה מגבלה שנראית אולי קטנה, אך לאלה מאיתנו שלא יכולים להתכופף, היא יכולה להיות מעצבנת מאוד. לך תגרוב גרביים כשאין לך אפשרות להגיע לכף הרגל! כאן אין טכנולוגיה מורכבת מדי, רק מעין צנור שמלבישים עליו את הגרב בזמן שיושבים, מניחים אותו על הרצפה, ובקלי קלות משחילים את הרגל פנימה. זהו! הגרב על הרגל! את המכשיר המציא אדם בשם בורבנק, שבסך הכל ניסה לעזור לסבתא של ידיד, וההמצאה הגאונית כבר נמכרת בכל העולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture