חכמלוגי

היסטוריה משפחתית

 מחפשים רעיון מגניב לתעסוקה לחופש?

אז מה דעתכם להכין עץ משפחה? השבוע חל 'יום בני הדודים', אז חפשו בן דוד או בת דודה מובטלים, וצאו לדרך!

 מה עושים?

 קודם כל משיגים בריסטול גדול.

 בודקים מי ראש המשפחה הקדום ביותר המוכר במשפחתכם. יכול להיות שזה סבא רבה או סבתא רבה, אולי אבא שלו, או אפילו סבא שלו! איך עושים את זה? נוסעים לבקר את סבא וסבתא (או לפחות מרימים טלפון) ושואלים אותם את מי מאבותיהם הם מכירים.

 ברגע שגיליתם את ראש המשפחה הקדום, הניחו את הבריסטול לרוחב, וציירו במרכז החלק התחתון שלו שני עיגולים. רשמו בפנים את שמותיהם של סבא וסבתא רבה רבה רבה שלכם (לפי מה שתגלו) בפנים, ומתחתיהם רשמו את השנה בה נולדו ונפטרו. יש לכם תמונות שלהם? עוד יותר טוב! הדפיסו את התמונות, גזרו והדביקו בתוך העיגולים, ואת השמות ותאריך הלידה רשמו מתחת. 

כעת נסו לברר מי היו הילדים שלהם. איך קראו להם? עם מי הם התחתנו? ציירו בשורה שמעל לסבא הקדום עיגולים כמספר הילדים, והשאירו מקום לבני הזוג (אם הם היו נשואים).

 בשלב הבא אתם צריכים להתרכז באח או באחות שאתם צאצאים ישירים שלו, ולהמשיך לרשום רק את הילדים שמתחתיו. מצטיינים יכולים לנסות לפענח מי היו כל קרובי המשפחה ובני הדוד הרחוקים מלפני מספר דורות, אך זה באמת עניין מאתגר…כך תמשיכו, שורה אחר שורה, כאשר בכל שורת אחים אתם בוחרים רק את אבותיכם הישירים. אל תשכחו תמונות, ואת תאריכי הלידה והפטירה!

 אם הבנתם נכון, באיזשהו שלב אתם אמורים להגיע לשורת אחים חשובה מאוד: אתם! וכמובן שאם אתם עושים יחד עם בני הדודים, אל תוותרו גם על המשפחה שלהם. לבסוף, קחו עפרונות צבעוניים, וציירו עץ גדול סביב העץ המשפחתי. סבא וסבא הקדומים יהיו השורשים, מהגזע יתפצלו ענפים ועלים רבים! הראו לסבא וסבתא את עץ המשפחה – הם יתרגשו מאוד, ואולי יהיו להם כמה סיפורים מעניינים לספר לכם על האבות הקדומים שלכם! אחרי שתסיימו – הגיע הזמן לעשות על סבא וסבתא מהצד השני… 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture