חכמלוגי

אותיות מרופדות

 

שלום ילדים! 

 השבוע ב-'הכל בחסד' נראה מעשה שעוזר מאוד לאנשים נצרכים, אבל לא רק להם! לא חייבים להיות נזקקים כדי ללבוש בגדים משומשים, רק צריך לחשוב ירוק. הביגודיות, או חנויות הבגדים המשומשים, מאפשרים למחזר בגדים ישנים במקום לזרוק אותם, ואתם בטח כבר יודעים שמחזור זה אחד הדברים שאני הכי אוהבת! כשמתחשק לי בגד חדש בזיל הזול אני קופצת לחנות הבגדים המשומשים שבשכונה שלנו, ואני כמעט תמיד מוצאת משהו חמוד ומקורי בשניים או שלושה שקלים.

ומה עושים אם הבגד הישן מרופט מדי, ואין טעם לתרום אותו לביגודית? גם אז לא חייבים לזרוק אותו לפח – הבד שהוא עשוי ממנו הוא חומר גלם נהדר לעבודות יצירה. כמו למשל אותיות מרופדות לקישוט החדר שלכם. כדי להכין את היצירה הזאת תצטרכו לדעת לתפור, אבל בטח תוכלו למצוא מישהו שמוכן ללמד אתכם!

 

אותיות מרופדות

 

מה צריך? 

בגדים משומשים שכבר לא ראויים ללבישה – חולצות טריקו זה מצויין.

 טוש

 סיכות תפירה

 מספריים חדים

 צמר גפן

 חוט ומחט

 חבל דק ואטבים

 

מה עושים?

 • מארגנים מהחולצות חתיכות בד גדולות וכפולות: מורידים את השרוולים והצווארון, כך שנשארים עם רבוע של בד כפול שתפור משני הצדדים.

 • מציירים בעזרת טוש את אותיות השם שלכם בגודל מעט גדול יותר ממה שתרצו שהן תהיינה בסוף. (או כל דבר אחר שבא לכם לכתוב…) . אפשר לצייר אותיות כתב מעוגלות או אותיות דפוס, והן צריכות להיות עבות, כדי שיהיה מקום לשים מילוי.

 מצמידים בעזרת סיכות תפירה את שתי שכבות הבד זו לזו, שלא יזוזו בזמן הגזירה והתפירה, וגוזרים את האותיות.

 • בעזרת חוט ומחט תופרים בזהירות מסביב לאות, ומשאירים פתח קטן להכנסת חומרי המילוי. מכניסים את צמר הגפן פנימה עד שהאות נהיית שמנמונת וחמודה, וסוגרים את הפתח במספר תפרים נוספים.

 • הכינו כך את כל האותיות שתרצו – אפשר להכין אותן מאותו הבד, אך נחמד יותר להכין אותן מבדים בצבעים ובדוגמאות שונים!

• קחו את האותיות המרופדות שלכם, ותלו אותן על החבל באמצעות אטבי כביסה. מצאו מקום לתלות את החבל: בין שני מסמרים בקיר, למשל, או קשרו את הקצוות לספרייה. זהו! הקישוט שלכם מוכן!

 

 

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture