חכמלוגי

מדוזה בבקבוק

 

 

שלום ילדים! 

השבוע ב-'טוק טוק' נשמע על המדוזות. יצא לכם פעם להיתקל במדוזה כשהייתם על שפת הים? לטובתכם, אני מקווה שלא… המדוזה היא בעל חיים שקוף ודמוי שקית, ואם נעקצים על ידה, זה צורב ולא נעים.

 אם נעקצתם, קודם כל צאו מהמים! אחר כך בדקו אם דבוקה עליכם 'חתיכת' מדוזה, וקלפו אותה בזהירות בעזרת מקל או שקית. את מקום הצריבה צריך לשטוף במי ים או בחומץ, אבל לא במים מתוקים (רגילים). צריבת המדוזה שמגיעה לחופים שלנו אינה מסוכנת, למרות שבחופי אוסטרליה חיה מדוזה שהארס שלה יכול להרוג תוך שלוש דקות…

 ומה זה קשור לאיכות הסביבה? ובכן, מי שאוכל את המדוזות בטבע הם צבי הים. כשאנחנו זורקים שקיות ניילון בחוף, השקיות יכולות להיכנס למים, וצב מסכן עלול לחשוב שזאת ארוחת צהריים ולאכול אותה. השקית עלולה לחנוק אותו, ולצמצם עוד יותר את אוכלוסיית צבי הים. אז כשאתם על החוף, הקפידו לזרוק את כל האשפה שלכם לפח האשפה, ושימו לב במיוחד לשקיות הניילון!

 

מדוזה בבקבוק

 אמרנו שמדוזה דומה לשקית, נכון? אז היום ניקח שקית, וניצור ממנה משחק חמוד: מדוזה בבקבוק! תוכלו לשים אותה כקישוט קיצי בחדר, או לתת לאחים הקטנים שלכם לשחק איתה.

 

מה צריך?

 שקית ניילון 

גומייה 

מספריים 

טוש ארטליין

 בקבוק גדול

 מים

 צבע כחול

 

מה עושים?

 אם לקחתם שקית עם ידיות, חתכו אותן. מהחלק העליון, הסגור, הכינו את הראש: כווצו את השקית בערך חמישה סנטימטר מקצה השקית, וקשרו באופן חלש עם גומיה. ציירו על הראש פרצוף חמוד בעזרת הטוש.

 את החלק של השקית שמתחת לראש חיתכו לרצועות ארוכות, ואלה יהיו הרגליים של המדוזה.

 קחו את המדוזה שלכם לברז ומלאו את הראש שלה במעט מים. נפחו את הראש כמו בלון, והדקו חזק את הגומיה.

 דחפו את המדוזה שלכם (עם הראש ראשון) לתוך הבקבוק, ומלאו אותו עד לשלושה רבעים מהגובה במים. טפטפו מספר טיפות של צבע כחול לתוך המים וסגרו את הפקק.

 זהו, המשחק מוכן! הפכו את הבקבוק מצד לצד, ותראו איך המדוזה החמודה שלכם תמיד צפה ועולה על פני המים! מזל שהיא לא יכולה לעקוץ אף אחד…

 

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture