חכמלוגי

אפליקציות

 

 

אפליקציות 

 

 

שלום ילדים!   

 כאן ד'ר פולקע, מתכנת מומחה.

השבוע קורה מאורע היסטורי – האפליקציה של ערוץ מאיר מגיעה לעולם!

אם לכם, או למישהו מהמשפחה יש טלפונים חכמים, אני בטוח ששמעתם את המושג 'אפליקציה', או בעברית – יישומון. אבל מה זה בעצם הדבר המופלא הזה שמורידים אותו בלחיצת כפתור למכשיר שלכם? בואו ננסה להבין.

   

» אפליקציה היא בעצם תוכנה – מכשיר הטלפון החכם, או הטאבלט, הוא בעצם מחשב קטנטן. האפליקציות הן תוכנות שמאפשרות למכשיר שלכם לעשות כל מיני דברים מעניינים. תיבת הדואר האלקטרוני שלכם, לדוגמה, היא אפליקציה, וגם הווייז שמאפשר להורים שלכם להגיע לאן שהם רוצים. וכש'מורידים' אותו לטלפון, בעצם מעבירים קובץ של תוכנה מהרשת אל המכשיר בעזרת האינטרנט האלחוטי.

 

» אפליקציות הכי נפוצות – שלושת היישומונים הנפוצים ביותר הם 'גוגל מפס' – יישומון המפות של גוגל, פייסבוק, ויוטיוב.

 

» הכי יעילות – כאן התחרות באמת קשה מאוד! נדמה שעולם מפתחי התוכנה מתאמץ למצוא נושאים שבהם נוכל להיעזר ביישומונים שלהם. פנסים ושעונים מעוררים, יישומוני ארגון זמן ומשימות, מוביט, שעוזר לנו למצוא מתי בדיוק מגיע האוטובוס, ויש אפילו אפליקציה לנשים שעומדות ללדת, שאומרת להם בדיוק מתי כדאי להן להגיע לבית החולים!

 

» הכי כיפיות – רוב המשחקים ייכנסו כנראה לקבוצה הזאת, אבל מעבר לציפורים הכועסות ולנינג'ה שמכסח אבטיחים, יש עוד הרבה אפשרויות להשתעשע. אפליקציית 'מומנטקאם', תהפוך כל תצלום שלכם לקריקטורה משעשעת. יש אפליקציה שתראה לכם איך תיראו כזקנים, ואחרת שמאפשרת לכם לפוצץ פצפצים על המסך שלכם… יש אפליקציות של ציור ונגינה, וגם אחת ש'מקימה לחיים' באנימציות מיוחדות דפי צביעה שצבעתם. כיף, אמרנו?

   

» הכי מוזרות – גם כאן יש תחרות קשה. מה דעתכם על יישומון שלוכד שדים ורוחות? או שאומר 'יו!', וזה כל מה שהוא עושה? או שאולי האפליקציה לחתולים, שהם צריכים לתפוס עכבר שמתרוצץ על המסך, ייקח את הגביע…?

  

» הכי יהודיות – והכי חשוב, יישומונים יכולים לעזור לנו גם בנושאים חשובים כמו תורה ומצוות! יישומון אחד מוצא מניין במקום ציבורי, ואחר עוזר לנו למצוא את כיוון ירושלים. התפילון מספק לנו את כל התפילות הנדרשות, ואפשר להוריד גם ספרי תהלים וספרי קודש אחרים ללמידה. אבל נראה לי שהאפליקציה שהיא הכי יהודית וגם הכי כיפית תהיה האפליקציה החדשה של ערוץ מאיר לילדים!

 

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture