חכמלוגי

סיפור בהמשכים / אסתי רמתי

 

 

 

האביר במסכה השחורה / אסתי רמתי

 

  

 לחזרה לפרק השמיני של הסיפור לחצו כאן!

 

 

פרק ט

  

בפרקים הקודמים: היהודי מבית הכנסת מגלה לאביר שהוא בעצם יהודי, ומגייס אותו להציל את בני העיירה. הוא נותן לאביר שקית קטנה.

 

לקחתי את השקית, והחבאתי אותה בכיסי. פניתי במהירות מהחלון, לפני שיראו ששוחחנו, וניגשתי לדלת בית הכנסת עליה הייתי אמור לשמור. התכופפתי אליה, מעמיד פנים שאני בודק אם המנעול נעול היטב, אך באותה עת, פתחתי את המנעול בזהירות.

לקחתי את מימיית המשקה שלי, ושפכתי לתוכה את תוכן השקית. 'היינריך! ' קראתי לחברי, ששמר על אחד החלונות. 'אני צריך שתבוא לכאן דחוף!' היינריך הגיע, וביקשתי שיחליף אותי למספר דקות. 

'אני תכף חוזר' אמרתי לו 'בטח לא תתנגד לשתות קצת יין בינתיים… השגתי יין מצויין בעיירה הקודמת!' היינריך חייך, ולקח בשמחה את המיימייה. הוא לגם לגימה הגונה, ואז נפל שדוד על הרצפה.

שמתי לב שבאותו רגע, נפתחה דלת בית הכנסת, ומתוכה יצא בשקט הזקן. הוא החל להוציא בזה אחר זה את היהודים, ושלח אותם לכיוון היער. תוך זמן קצר, רק הוא נשאר.

'זכות גדולה זכית, בנימין זאב! ' הוא אמר, ואחז בידי בחום. 'הצלת נפשות רבות מישראל, ואתה עתיד להציל עוד רבים!'

'לאן אתם הולכים?' שאלתי אותו ' אני רוצה לבוא איתכם!'

'לא, עליך להשאר כאן. נעל את הדלת שוב, ולגום מעט מהיין שלך. כשתתעורר, המפקד לא יבין איך נמלטנו, אך הוא לא יאשים אותך. עליך להשאר בינתיים עם הצלבנים ולעזור בדרכך למי שתוכל. אך כשתגיעו לארץ הקודש, מחכה לך המשימה האמיתית… לך לחיפה, לרובע היהודים, וחפש את ביתו של הילד יוחנן החיפאי. על מדף בחדרו יש כד עתיק, ובתוכו קמע קדוש מאבות אבותיך. קמע עם ציור של זאב. אתה חייב למצוא אותו! ואז תשאל את יוחנן על חלומותיו…'

 

  

 

 למעבר לפרק העשירי של הסיפור לחצו כאן!

 

 

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture