יוחננומט – פרק 6

יוחנן עמוס מדי בלימודים ואין לו זמן לעזור לחבריו או אפילו לשחק. הוא ממציא המצאות שיתפסו את מקומו, אבל האם הוא באמת רוצה להיות יוחננומט?

המצאת המאה – פרק 6

יוחנן חולם שהוא ממציא המצאה מיוחדת שכולם ישתמשו בה עוד מאות ואלפי שנים. הוא יוצא לחפש את הרעיון הגדול שישנה את העולם, אבל נראה שכולם סביבו עסוקים יותר באספרגוס. האם יצליח הילד העברי לשנות את פני העולם?

נחש נחש – פרק 9

נס המטה ממלא את האחים במוטיבציה. פרץ מנסה לחולל נסים בעצמו, בעוד שיוחנן מחליט להמציא המצאה שתקל את העבדות על כולם. האם יצליחו התאומים להדביק במעשיהם את ההבטחות שהבטיחו?

מתגלגלים – פרק 5

האחים מתגנבים ליריד הגדול ומקבלים ריתוק מאביהם. פרץ מתעצבן, לא רק שאין לו משחקים שווים עכשיו הוא גם תקוע בבית ומשתגע משעמום. חדגא ויוחנן מבשלים המצאה מיוחדת, שלדעתו של פרץ לא שווה שום דבר… או שכן?

המצאה חלומית

אליאב חולם להמציא מכונה שתמנע מהורים לשכוח את ילדיהם באוטו. יונתן לוקח אותו לפגוש את אופיר – מנהל חברה לייצור פטנטים, שמנסה לעזור לו. האם הפטנט 'יראה אור'? האם ההמצאה תעבוד?

איך הומצא הדפוס ?

סיפורו של צורף זהב פשוט שהמציא מכונה אחת ששינתה את העולם והביאה ספרים לכל הבתים.

הממציאן בשבת

ינון יושב במרכז שולחן השבת אך לא מצליח כלל לאכל כי כולם כל הזמן מבקשים ממנו להעביר מאכלים ממקום למקום. מה אפשר לעשות?

הממציאן והמאוורר

להילה חם, היא לא רוצה ללכת לגן. השמש כל כך חזקה בשמיים, ואפילו הנמלים כבר התעייפו והפסיקו ללכת. מזל שיורי הממציאן עבר באיזור ונתן להילה המצאה נהדרת…

בקשת סליחה

עצבנות קטנה הופכת לריב גדול. גם פולקע וגם מתי רוצים להשלים, אבל מתקשים לבקש סליחה. מי יהיה הראשון שירים את הכפפה?

הדוד ריצ'ארד – חלק א

אסי ופולקע בונים המצאה חדשה. מכתב שאסי מקבל משנה ומסיט את כל ההתלהבות של אסי לקראת הביקור של דוד ריצ'ארד. מדוע אסי כל כך מחכה לביקור?

הופ הופ – ההמצאה של אסי

לאסי יש רעיון להמצאה מזהירה שנקראת 'הופ הופ'. טוביה מסביר לאסי שלהצליח בנגינה באורגן זה לא 'הופ וגמרנו' אלא צריך סבלנות והתמדה. מה הקשר? מי שיצפה – יבין!