פרק 17 – פרץ הכפול חלק ב

פפירוס המחופש לפרץ ממשיך לנסות להשיג את המשחה לפני שיעלו על זהותו האמיתית. פרץ מבין שיש מישהו שמתחזה לו, אך אף אחד לא מאמין לפרץ וכולם חושבים שהוא המציא את הסיפור כדי להתחמק שוב ממטלות הבית. בינתיים העובדה שקיימים שני פרצ-ים מבלבלת גם את המצרים וגם את העברים, ומתנהל מירוץ בין פרץ לפפירוס –  האם […]

אסי וטוביה העונה החדשה פרק 2 – המפתח להצלחה

מתי מסרב לצרף את אסי לאוסף השטרות שלו בתחרות. אסי משיג שטרות נדירים לאוסף משל עצמו ומאיים על הניצחון של מתי. מתי מחליט לעשות מעשה וגונב את השטרות הנדירים של אסי. אסי מודח מהתחרות ומתי מתוודה על הגניבה.

התוכי ממנצוריה – פרק 3

חבורת ילדי גן החיות חושדת שמגן החיות נגנבים ומוברחים בעלי חיים נדירים, ויוצאת להרפתקה בעקבות הגנבים

הזרע המופלא- חלק ב 9

הבן איש חי מושלך לכלא בחודש אלול בעוון חוב שאחיו חייבים לסולטן. יום הדין מגיע והקהילה היהודית בבגדד צפויה לקבל עונש כבד. מה יעשה הבן איש חי? האם יש סיכוי לצאת זכאים בדין?

הזרע המופלא- חלק א 8

חודש אלול. סעדיה מודה שניסה לגנוב כסף מהקופה של בית המדרש והבן איש חי מושלך לכלא בעוון חוב שאחיו חייבים לסולטן. האם יש קשר בין הדברים? הקהילה בבגדד במשבר קשה שלא ידעה כמותו, 'מאין יבוא עזרי'?

משפט שדה 7

הבן איש חי ואפרים הולכים לאיבוד במדבר האם יצליחו לחזור לבגדד? ומה רוצים מהם האנשים עם הסכינים?

מנוע גנוב

אסי צריך להכין לשיעור מדעים דגם של כדור הארץ, ולשם כך הוא לוקח את המנוע של הטלסקופ של פולקע ללא רשותו. כשפולקע מגלה זאת הוא דורש את המנוע בחזרה. האם על אסי לפרק את הדגם? על פי מסכת בבא קמא, דף ס'ז.

דגדוג מסוכן

אסי שילם לפולקע כסף כדי שישמור לו על הקלפים. שודד שהגיע בלילה דיגדג את פולקע וגנב ממנו את הקלפים של אסי. האם פולקע צריך לשלם לאסי על קלפים חדשים? על פי מסכת בבא מציעא, דף צ'ג.

אחד בשביל מטבע, מטבע בשביל כולם- פרק 2

טוביה מבקש מאסי לשמור את גילוי המטבע בסוד, הוא יסביר לו בהמשך מדוע. טוביה מנסה לגייס את היחידה בבהלה שהנבואה תתגשם, אולם מגלה שהמטבע נגנב ונותר מולם חסר הוכחות ומגוחך. טוביה מבקש את עזרת חבריו אך הם עסוקים בענייניהם. רעידת אדמה קלה בעיר דוד מביאה את חברי הצריף להבנה שהאגדה אמיתית ומישהו מפעיל אותה. הם […]

הכל דבש !

סיפור על כד של דבש, על כסף גנוב ועל האמת שבסופו של דבר תמיד מתגלה…

שק קמח – פרק 8

פרץ מוצא שק קמח על רצפת הסניף- אך עד מהרה מתגלה-שלשק יש בעלים- חברו עירא. בזמן שהאחים רבים האם להחזיר את השק- עירא משלם מחיר כבד על שאיבד את השק. האם יחזור השק לבעליו? האם חברותם של האחים עם עירא עומדת להתפרק?

משחקי בלש

לעמית מכפר אורנים יש חלום להיות סוכן חשאי. יהונתן לוקח אותו למטה יחידת 'שחר 101 מרכז' שהיא יחידת בילוש מיוחדת של המשטרה. שם הוא יפגוש את מפקד היחידה, יעבור הכשרה ויחד עם בלשי היחידה יצא למבצע חשאי.

העיניים של מלאכי

עיניו של מלאכי מכוסות תחבושות לאחר שנפצע בפעולה משטרתית. הוא נחוש לתפוס גנבים שמסתובבים בשכונה למרות שאינו יכול לראות.

אצבע מאשימה

מתי וחברים אוספים קופת צדקה לאוכל לנזקקים. הוא משאיר את הקופה עם אסי בצריף וכשחוזר איננו מוצא אותה. מתי מאשים את אסי שגנב את הקופה ואסי שמכחיש מנודה על ידי הכיתה. אבל אולי מתי מיהר מידי להאשים את אסי?

חמורו של חנינא

אורי אורבך מספר לשאלתיאל על חמורו המיוחד של רבי חנינא בן דוסא שנגנב. מתוך הספר 'חכמינו לימינו' בהוצאת מגיד מאת אורי אורבך.

איזה אומץ

גנב מסתובב בשכונה, אסי מארגן את חבורת הצריף לתפוס אותו בלילה. כולם מפחדים מהעניין וכולם מתביישים לספר על זה לחבריהם, את מי הם יתפסו בסוף ומה הוא יספר להם?? = = =

מלאכי ונוצת הזהב – חלק א

מלאכי מופקד לשמור על יצירת זהב פרי ידו של פסל מהולל אבל ישהו מצליח לעקוף את אמצעי השמירה הקפדניים.

תעלומה במכולת – חלק ב

ליגאל יש בעיה: כבר שבועיים שהירקות והפירות מגיעים למכולת מחוררים ומושחתים ואף אחד לא קונה אותם. שבתאי מבקש עזרה מטוביה ויחד בעזרת מולי ופולקע הם מנסים לגלות מי עשה את זה ולמה. סיפור על חברות, נאמנות ומה שבניהם

הרב והגנב

גנב פורץ לביתו של רבי הלל בערב שבת וגונה רכוש יקר. כיצד מגיב רבי הלל? סיפור על רבי הלל ליכטנשטיין מקולומיאה זצ'ל.