חכמלוגי

No data was found

עצים מיוחדים

 שלום ילדים !   

  לכבוד ט'ו בשבט, ראש השנה לאילנות, אספתי לכם כמה עובדות ישר מהיער. אז הנה כמה דברים מוזרים ומעניינים שאולי לא ידעתם על עצים! 

» עצים צמאים – עצים שותים כל שנה כאלפיים ליטר של מים! והם לא מבקשים מיץ פטל אפילו פעם אחת…(:

 » עצים מתקשרים ביניהם – נשמע מוזר, נכון? אך מסתבר שביערות יש מערכת תת קרקעית של פטריות ש'מעבירה' חומרים שונים בין העצים. עצים שיש להם עודפים של חומרי הזנה, למשל, מעבירים אותם בצורה מאוד נחמדה לעצים שהחומרים האלה חסרים להם. בעזרת המערכת הזאת, עץ גם יכול לדעת מתי העץ שלידו חולה, ולהיערך בהתאם על ידי ייצור חומרים שמרפאים את המחלה. מה רבו מעשיך ה'!

  » מי הם העצים הגבוהים והעתיקים ביותר בעולם? יש בעולם עצים בני אלפי שנים, אך כנראה לעולם לא תדעו היכן הם בדיוק. רשויות הטבע מסתירות את המידע הזה כדי שתיירים לא יבואו בהמוניהם לראות את העצים המיוחדים, ותוך כדי הביקור גם יהרסו אותם.

  » מרוב עצים לא רואים את היער – ביוטה שבארה'ב יש יער שלם שמורכב למעשה מעץ אחד ענק! שמו ה'אספן הרועד', על שם עליו שרועדים. מתוך מערכת שורשים עצומה צומחים גזעים חדשים, שהם 'כפילים' גנטיים של העצים שלידם. כך היער כולו נחשב אורגניזם (יצור) אחד, והוא האורגניזם הכבד ביותר בעולם: משקלו הכולל הוא כ-6 מיליון קילוגרם! תראו אותו:

FallPando02

 

  

» עצי הירח – בירח אין עצים, אתם צודקים. אך באחד מהמסעות לירח שהתרחש לפני מעל ארבעים שנה, נלקח שק ובו זרעי עצים. הזרעים טסו הלוך וחזור בחללית, וכשחזרו בשלום נשתלו. רובם נבטו וגדלו כעצים רגילים לכל דבר, והם פוזרו ברחבי יערות ארצות הברית כמחווה לאסטרונאוטים. מגניב!

 

125 תגובות

 1. הכל בחסד
  לאיילה ממוקד התוכן יש לי שאלה בהתחלה שלחתי להכול בחסד הודעה וזה נתן לי חזרה אימייל אוטומטי ואז אחר כך כתבתי לו הודעה חדשה וזה לא נתן לי אימייל אוטומטי אז את יכולה לבדוק לי אם האמייל שכתבתי הגיעה תודה רעות

 2. מממממ…..
  יש המון מקומות לתרום להם אבל המקום שהכי אבל באמת אני אומר הכי הכי הכי שווה זה ל ע ר ו ץ מ א י ר ה א ל ו פ י ם!!!!!!!!! מי שרוצה לתרום לערוץ מאיר שיכתוב לי תשובה ואם מישהו רוצה רעיונות לתרומות אני יכול לתת רק תבקשו שיהיה לכם המשך יום נעים!!!!!!!!!

 3. תשובה לכל מי ששואל
  לכל המעונינים לא חסר למי לתרום אני אומרת אפשר לחסדי נעמי אפשר ליד אליעזר לבתי חולים אה וגם עם משהו רואה את ההודעה אז אשמח עם תוכלו לכתוב שההודעה נשלחה פשוט תכתבו להילה ולס קיבלנו את ההודעה

 4. ש
  שלום שירה. אני לא יודעת אם ישנה הגבלת גיל, אז הייתי ממליצה לך לשלוח לתוכנית מייל בכל מקרה, ושם את יכולה לכתוב את הגיל שלך ולשאול אם זה גיל שמתאים לתוכנית. בהצלחה!

 5. ש
  שלום נועה. ליהוק זהו תהליך בו בוחרים איזה ילדים יופיעו בסדרה. זה שקיבלת את המייל האוטומטי הזה, זה אומר שהמייל שלך הגיע, וב'ה צוות ההפקה ויונתן יעבורו על כל המיילים, ומתוכם הם יבחרו רק מספר קטן של ילדים, איתם הם יצרו קשר.

 6. ש
  שלון משפחת קוק. תודה רבה על הרצון לתרום לנו! אתם בשמחה יכולים להציע את זה כשאתם שולחים מייל, אבל הייתי ממליצה לכם גם לשלוח מייל עם רעיון למקום אחר שאתם רוצים לתרום אליו.

 7. ש
  שלום רעות. אז אני ממליצה לך לחזור להודעה הראשונה ששלחת (ההודעה שכן קיבלת עליה מיייל אוטומטי) וממנה תעתיקי את כתובת המייל. לאחר מכן תפתחי הודעה חדשה ושם תדביקי את כתובת המייל, ואז תכתבי את בקשתך. כך תדעי ששלחת בוודאות לאותו המייל. בהצלחה!

 8. ש
  שלום ברכה. יונתן וצוות ההפקה עוברים של כל הבקשות שמגיעות אלינו למייל. מגיעות אלינו מאות בקשות, ולצערנו יש באפשרותנו לבחור רק חלק קטן מהן. לאחר מכן, צוות ההפקה בוחרים במספר מועט של ילדים להשתתף בתוכנית, ואז הם יוצרים קשר עם הילדים שנבחרו. בשלב זה עדין לא התחילו הצילומים, אז האפשרויות עדין פתוחות וניתן עדין לשלוח בקשות להשתתפות. בהצלחה!

 9. ש
  שלום רעות. אנחנו עדין בתהליך הליהוק, מה שאומר שיכול להיות שהתחילו ליצור קשר, אך יכול להיות שעדין לא. לאחר שיבחרו משתתפים לתוכנית – אנו נודע על כך באתר.

 10. שאלה
  לאיילה שלום אשמח מאוד אם תעני לי תשובה היום אם אני שלחתי מכתב להכל בחסד בכג שבט ועדיין לא יתקשרו אלי זאת אומרת שאין סיכוי שאני אשתתף תודה נטע

 11. ה
  שלום נטע. אנחנו עדין בתהליך הליהוק, מה שאומר שיכול להיות שכבר יצרו קשר, אך יכול להיות שעדין לא. לאחר שיבחרו משתתפים לתוכנית – אנו נודע על כך באתר.

 12. התחילו הצלומים מזמן
  שלום! אנחנו הצטלמנו לעונה הזאת וכבר הצטלמנו די מזמן אז רק שתדעו שכבר התחילו לצלם! מחכות לראות אותנו באתר… ( הצלחנו להגיע עד סוף המשחק!!!)

 13. למוריה
  לשאלתך… אני לא יודעת אם סיימו לבחור אבל בכל אופן אנחנו כבר הצטלמנו!!!!!!!!(אני וחברה שלי) ויונתן אמר לנו שאנחנו הראשונות שהצטלמנו בעונה הזאת…[ אם זה עוזר לך…]

 14. לגילי ורננה~~~~
  הי גילי ורננה שמענו שאתן הראשונות שהצטלמתן לעונה הראשונה…[יונתן סיפר לנו] אנחנו הצטלמנו ראשונות לעונה השנייה נכון מגניב?? היה ממש כיף רק חבל שלא מעלים את הסרטים לפי הסדר שצילמו אותם…

 15. לאילה…
  לאילה אמרתם שיתחילו הצילומים אתם תפרסמו באתר , אנחנו הצטלמנו ולא פרסמו שום דבר … למה?? *תשובת מערכת האתר – אמרנו שנפרסם כשיסתיים הליהוק. הליהוק והצילומים התחילו, אבל הליהוק לא הסתיים- עדין לא בחרנו וצילמנו את שאר הילדים**

 16. הכל בחסד
  איי'לה עורכת התוכן אם אני רוצה להיות בתוכנית של הכול בחסד אני צריכה שיהיה לי מנוי ** תשובת מעכרכת האתר – שלום שירה חנה. לא חייב שיהיה מנוי כדי להגיש בקשה להשתתפות בתוכנית. בהצלחה**

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture