חכמלוגי

טריוויה

 השבוע חל יום הטריוויה הבינלאומי, אז מה מתאים יותר מאשר להכין בעצמכם משחק טריוויה ביתי?

 וגם אם אתם חושבים שאתם לא מכירים מספיק עובדות מיוחדות שאנשים אחרים לא מכירים – מיד תראו זה הרבה יותר פשוט ממה שנראה לכם!

  מה צריך?

  אנציקלופדיה (אמיתית או באינטרנט)

  דפים או בריסטולים, חתוכים לגודל של קלפים.

  כלי כתיבה

  קצת דמיון (: 

 מה עושים?

 החליטו אם אתם רוצים לעשות טריוויה בנושא מסויים – כמו חגים, מלחמות ישראל, עולם הטבע וכו', או שאתם רוצים לעשות טריוויה במגוון נושאים.

 לפי מה שהחלטתם, חפשו באנציקלופדיה או בויקיפדיה ערכים שמתאימים לנושא שלכם. אם החלטתם על גיוון – תוכלו להכנס ל'ערך אקראי' בויקיפדיה, או לדפדף באופן חופשי באנציקלופדיה, ולהגיע לכל מיני ערכים מגניבים!

 קראו מעט, וחפשו עובדה שלא ידעתם. למשל – האם ידעתם שרבי שלום שבזי נולד לפני בדיוק ארבע מאות שנה? תוכלו לבחור עובדות קשות, כמו תאריכים, שסביר להניח שרוב האנשים לא מכירים, וגם עובדות קלות יותר.

 רשמו על דף כחמש עשרה עובדות כאלה.

 הכינו את הכרטיסים – רשמו שאלת טריוויה אחת בכל כרטיס לפי אחת משלוש שיטות שתבחרו:

 א) לשאול את השאלה באופן פשוט. לפני כמה שנים נולד רבי שלום שבזי?

 ב) לשאול את השאלה כשאלה אמריקאית עם מספר תשובות. לפני כמה שנים נולד רבי שלום שבזי  -לפני מאה שנה? ארבע מאות שנה? אלף שלוש מאות? אם השאלה מתאימה, תוכלו להמציא גם תשובות מצחיקות…

 ג) לשאול את השאלה בצורת נכון/לא נכון. רבי שלום שבזי נולד לפני 320 שנה. נכון או לא נכון?

 לאחר שכל המשתתפים מכינים את הכרטיסים שלהם, אתם מוזמנים לעשות תחרות! כל אחד שואל את השני לפי התור שאלה מהכרטיסים שהוא הכין. אם הוא מצליח לענות, הוא מקבל את הכרטיס, ואם לא, אז לא… אז מי אלוף הטריוויה המשפחתי שלכם? 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture