חכמלוגי

תמונת צללית

 השבוע בארץ גושן יוחנן משפץ את הבית, למורת רוחם של פרץ וחדגא… גם לנו מתחשק לפעמים לשדרג קצת את החדר, והחופש הגדול הוא זמן מעולה לעשות את זה! אפשר לצבוע קירות בצבעים מגניבים, לתפור וילון חדש או להכין קישוט מקורי. הפעם יש לנו בשבילכם רעיון מיוחד ולא מסובך להכנה: תמונת פרופיל אישית ואמנותית שתוכלו לתלות על הקיר. אז קדימה – לעבודה!

  

מה צריך?

 • מצלמה

 • מדפסת

 • נייר דבק ודבק

 • בריסטול חלק ונייר צבעוני/עיתון

 • מכסה של קופסת נעליים

   

מה עושים?

 קודם כל מצלמים את מי שתרצו שיהיה בתמונה. התמונה צריכה להיות תמונת פרופיל, כלומר תמונה שמצולמת מהצד. אם אתם רוצים לככב  – תנו למישהו לצלם אתכם. (או שתנסו לעשות סלפי, אבל זה קצת מסובך…)

 מדפיסים את התמונה במדפסת.

 עכשיו יש שתי אפשרויות: או שהתמונה תהיה על נייר צבעוני והרקע חלק, או שההפך. בכל מקרה, הצמידו את התמונה שהדפסתם לדף שאותו בחרתם בשביל התמונה בעזרת מעט נייר דבק. נייר הדבק צריך להיות מגולגל כך שיידבק משני הצדדים, ורק יחזיק את התצלום על הנייר שלא יזוז.

 כעת מגיע החלק המאתגר – גזרו את התמונה בדיוק על פי הקו החיצוני של הפרופיל! הדיוק חשוב כאן מאוד, כי אתם רוצים לקבל את הדמות שצילמתם, ולא מישהו שהאף שלו קצת יותר קצר או הסנטר שלו עקום… אם אתם רואים שפספסתם, פשוט הדפיסו את התמונה מחדש, ונסו שוב. גזרו את הראש והצוואר, וחתכו את תמונה מעט מתחת לכתפיים. הפרידו את התצלום מהתמונה הגזורה.

 הדביקו את דף הרקע שלכם על מכסה קופסת הנעליים מלמעלה, וצבעו בטוש שחור את דפנות המכסה.

 הדביקו את תמונת הראש הגזור במרכז הרקע.

 זהו! התמונה המדהימה שלכם מוכנה! יצא דומה?

 

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture