חכמלוגי

חידת הפנקס

 היה לי יום הולדת, וכולם קנו לי מתנות שוות: קלפים, כדורגל, ספר שרציתי… רק אחותי הצעירה, שהיא בת ארבע, הביאה לי פנקס קטן וורוד עם עפרון קטנצ'יק מחובר אליו. זה היה די מביך! מה אני אעשה עם פנקס ורוד?! אמרתי לה תודה, כמובן, ונתתי לה חיבוק, כי לא רציתי שתיעלב. אבל אחר כך דחפתי את הפנקס עמוק לתוך הכיס, מתוך כוונה לזרוק אותו לפח בהזדמנות הראשונה.

 אחר הצהריים הלכתי לשחק עם מתי במגרש. 'אני ממש מחפש עבודה לחופש הגדול' אמרתי למתי 'אבל אני לא מוצא שום דבר מתאים. יש לך רעיון?' מתי אמר שלא, ושגם הוא מחפש. 'אם תמצא משהו שמתאים לשניים, תגיד לי…' הוא ביקש. כשסיימנו לשחק הלכתי הביתה, וכשהגעתי ללוח המודעות השכונתי ראיתי ארבע או חמש מודעות חדשות שתלו שם. וואו! חיפשו שם שמרטפים, שוטפי מכוניות, ועוד כמה דברים שממש יכלו להתאים למתי ולי! אבל איך אני אזכור את כל מספרי הטלפון האלה? ואז הכנסתי את היד לכיס – ומצאתי את הפנקס. איזה מזל! הוא אמנם היה קטן וורוד, אבל הוא היה מצוין כדי לכתוב בו את כל המספרים!   

כשהגעתי הביתה סיפרתי לאבא שלי על מה שקרה עם הפנקס, והוא חייך. 'מה שקרה לך מזכיר לי מאוד משנה במסכת אבות בפרק ד'…' . 

 האם אתם יודעים לאיזו משנה אבא התכוון? כתבו את הפרק ואת המשנה. לדוגמא: פרק ח' משנה א'

 

והתשובה היא:

פרק ד' משנה ג'

והזוכה היא:

הדר טרטקס מיד בנימין!

נפגש בחידות הבאות!

 

27 תגובות

  1. תגובה
    שלום יהודית. לא. כל אחד יכול לשלוח תשובה פעם אחת. (אלא אם כן התשובה ששלח היתה שגויה, ואז אפשר לנססות לשלוח שוב עד שמצליחים לשלוח תשובה נכונה)

  2. תגובה
    שלום אוריה. בבקשה תלחי לנו צילום מסך של דף הבית של הערות כפי שהוא נראה אצלך במסך המחשב למייל kids@meirkids.co.il תודה. בינתיים, את יכולה להגיע ללוח השידורים דרך תחתית האתר. ממש תבתחית האתר את תראי שכתוב 'לוח שידורים' . לחיצה על זה תוביל אותך ללוח השידורים. בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture