חכמלוגי

מוזיאון גוש קטיף

 

מוזיאון גוש קטיף

 

שלום ילדים!

 

אם אתם רוצים לצאת מהבית למקום מעניין שגם מתאים לתקופה של אבלות לאומית, יש לנו בדיוק את המקום בשבילכם: מוזיאון גוש קטיף בירושלים.

רובכם כנראה לא הכרתם את גוש קטיף היפה והפורח. גירוש התושבים משם היה לפני שתים עשרה שנה, לפני שנולדתם, או כשהייתם קטנטנים. הגירוש, המכונה 'ההתנתקות' היה ארוע קשה מאוד מאוד, במיוחד לתושבים שבתיהם ויישוביהם הוחרבו, אבל ממש לא רק. מיליוני האנשים שהזדהו איתם והסתובבו עם צמידים כתומים זוכרים היטב עד היום בכאב גדול את גוש קטיף היפהפה, עם הים והחולות, היישובים המדהימים, והתושבים האמיצים שלהם.

עם ישראל לא שוכח את מה שעובר עליו, אלא מקפיד לזכור ולהפיק לקח. גם תושבי הגוש לא רצו שנשכח את מה שהיה, והם הקימו עבורנו את 'מוזיאון גוש קטיף' ברחוב שערי צדק בירושלים.

במוזיאון תוכלו ללמוד על היהודים שיישבו בחבל עזה עוד לפני אלפי שנים, ועל היישובים שקמו בגוש קטיף עד שנהרסו. תשמעו על הניסים הרבים שאירעו לתושבי הגוש, החל מהעובדה שהאדמה החולית הצמיחה להם יבול מבורך, ועד ניסי ההצלה המדהימים מהטילים שנורו עליהם מעזה.

עצוב מאוד לראות ולשמוע איך מקום כלכך מקסים הוחרב, אך רק אם נדע להביט על מה שהיה, נוכל ללמוד לעתיד, ובעזרת ה', אם נזכור נזכה גם לחזור!

   

13 תגובות


  1. מקום מושלם ומלא ניסים.. חבל על הגירוש המטופש הזה.. יש ספר שלם על ניסים שקרו בגוש למי שרוצה לקרוא.. נראה לי קוראים לו 'על הניסים'. וחולצות וצמידים של 'הביתה – חוזרים לגוש קטיף' שאפשר להזמין באינטרנט למי שרוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture