חכמלוגי

הג'ירף

   

הג'ירף

  

 

שלום ילדים!  כאן ד'ר פולקע, הזואואלוג הנודע!

 

 השבוע יש בעיות עם הג'ירף ב'ילדי גן החיות'… נקווה שהכל יסתדר, אבל בינתיים, אני אשמח לספר לכם כמה עובדות מעניינות על שחקן הכדורסל של עולם החיות!

 

 

 Δ ענק שבענקים – הג'ירף הוא בעל החיים היבשתי הגבוה ביותר. אפילו הג'ירף התינוק גבוה יותר מרוב בני האדם, והגובה של אבא ג'ירף הוא עצום – 5.5. מטר!

 

 

 

Δ לב גדול – כדי להזרים דם לגוף ענק שכזה, לג'ירף יש לב ענקי שאורכו 60 ס'מ. במערכת הדם שלו יש כל מיני פטנטים, כמו שסתומים מיוחדים שמונעים מהדם לזרום למוח כשהג'ירף מתכופף כדי לשתות.

 

 

 

Δ שתיה – זאת באמת נקודת התורפה של הג'ירפות. הצוואר שלהם לא מגיע לאדמה, לכן הן צריכות לפסק את הרגליים כדי להתכופף למים. במצב הזה הן חשופות יותר לתקיפה של אריות, אך גם לפרט הזה דאגו: ג'ירפות צריכות לשתות רק פעם בכמה ימים. את רוב הנוזלים הן מקבלות מהעלים הרבים שהן אוכלות.

 

 

 

Δ לא רוצות לישון – ג'ירפות לא רק שותות מעט, הן גם ישנות מעט. מספיק להן לישון חצי שעה עד שעתיים ביממה. וואו, יכולתי להספיק הרבה בכל-כך הרבה שעות של ערנות! בעצם, אם הייתי ג'ירפה, הדבר היחיד שהיה מעניין אותי זה לאכול עוד כמה עלים…

 

 

 

Δ לכל ג'ירפה כתמים ייחודיים על הפרווה, ממש כמו שטביעות אצבעות ייחודיות לבני אדם.

 

 

 

Δ את הג'ירפה הראשונה הביא לאדמת אירופה הקיסר יוליוס. 1500 שנה מאוחר יותר, ליאונרדו דיוינצ'י, האומן והממציא הגאוני, קיבל במתנה גי'רפה משליט מצרים. הגירפה, שהסתובבה ברחובות עירו באיטליה, קבלה הרבה תשומת לב – וגם כיבוד של עלים מהדיירים של הקומות העליונות (: 

 

 

 

 

  

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture