חכמלוגי

הסיפור שמאחורי החוק / רחלי מוסקוביץ'

  

 

הסיפור שמאחורי החוק

 

כתבה- רחלי מוסקוביץ'

   

  

במדינת יוטה, רחוק, רחוק, ממש בקצה העולם,

'יש סיפור מאחורי כל חוק' מפורסם הפתגם.

אסור לשאת ברחוב כינור בשקית נייר-

התדעו מה פשר הדבר? מה מוזר!

על החוק הבלתי ברור לאגדת העם יש סיפור.

הרי 'יש סיפור מאחורי כל חוק' אז אל לכם לצחוק.

הסכיתו ושמעו:  

 

היה היה לפני שנים רבות מלך ביוטה. המלך החליט לאגור את כל החוקים וסיפוריהם לספר חוקים אחד שיפורסם לרווחת העם. סיפורנו המצער קרה בתחילת כתיבת הספר המדופלם. ומעשה שהיה כך היה.

ביוטה חולקים כבוד רב למנגני הכינור, ואי לכך קבעו שתכולת מזוודתם לא תיבדק במכס אם בידם כתב אישור המורה על נגינתם בכינור והצטיינותם. כדי לבטח את תושבי המדינה החרדים לשלומם בגין אי בדיקת המשא של הכנרים – מעבירים את משאם במסוע שבודק שהם בסדר, אך בדיקה קלה ומהירה. אם הכנר נושא עמו שקית נייר אין מעבירים אותה במסוע בחשש לשבירת התכולה, המסוע קורע שקיות נייר.                                                      

יום אחד עבר במכס כנר שכל משאו היה שקית נייר ובתוכה כינור – כדברו. הוא עבר כרגיל, ללא תקלות ובמהירות. לרוע המזל עוד באותו היום פוצץ משרד הביטחון – תודה לאל אין נפגעים. 

למפרע – הסתבר,  שהמפגע – חברו של אסיר מסוכן נקם את נקמתו והחביא פצצה בשקית נייר בהסוואה של כנר מן המניין. פיגוע זה היכה בתדהמה את שלטון יוטה התמים. כצעד ראשון פרסמו שהחוק הראשון הוא שאסור לשאת ברחוב כינור בשקית נייר.                                       

אם היה ביוטה מספר פיגועים כמספרם בארץ- כנראה שלא לכל חוק היה סיפור. טוב, מספר רב של דפים המספרים על פיגועים הורסים את המוניטין למדינה.                                                                 

ביוטה פיגוע זה די נדיר, אז – אם תפתחו את ספר החוקים של יוטה תוכלו לראות חוק ובדף האחורי– סיפורו. כמובן,  'מאחורי כל חוק יש סיפור' כבר אמרנו, לא?

 

 

 

 הסיפור נכתב במסגרת משימת כתיבה  
  של חג השבועות ה'תשע'ה!  
לפרטים על המשימה לחצו כאן!

 

 

 

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture