חכמלוגי

No data was found

מבצע סופר ארטיק

מאת שירה קצב – מסיירת הבוגרים של ערוץ מאיר לילדים

חלק א':

הרחוב היה כ'כ מלוכלך כאשר חזרה שירי מהקייטנה.

היא שתפה במחשבותיה את ריקי חברתה: 'הרחוב כאן כ'כ מלוכלך, אולי נארגן מבצע של איסוף ניירות וזבל מהרצפה?' אך ריקי לא חשבה כמוה: נראה לך שנצליח לארגן מבצע כזה? זה ממש קשה!' התייאשה מיד.

אך שירי לא התייאשה. היא אמרה לעצמה: 'אז מה ? אם ריקי לא רוצה אני יכולה לבקש עזרה מאחי הגדול, יוני'. כשהגיעה הביתה שאלה את אימא: 'איפה יוני?' 'יוני הלך למכולת, הוא יחזור עוד מעט' השיבה אימא. מיד כשחזר יוני נגשה אליו ואמרה לו 'אני צריכה לדבר איתך' 'טוב, בואי נכנס לחדר שלי' השיב יוני והוסיף 'כדי שאף אחד לא יפריע לנו' הם נכנסו לחדר ויוני סימן בידו ללאות התחלה ושירי התחילה: 'הרחובות שליד ביתנו מלוכלכים כ'כ אז חשבתי שאפשר לפתוח מבצע לאיכות הסביבה' 'חחח… נראה לך…' ענה יוני.

 שירי לא רצתה לשמוע את ההמשך. היא כבר מכירה את המשפט הזה. היא עזבה את החדר בכעס, ופנתה למטבח. במטבח עמדה אימה והכינה מטעמים לשבת. שירי ספרה לה את השתלשלות העניינים, ואת המבצע המוצלח שרצתה לבצע, וציפתה לתגובה נלהבת. 'תראי שירי' פתחה אימא 'זה באמת מבצע מוצלח ואין ספק שהוא חיוני ומועיל, אטבל לדעתי זה גדול ממידותיך. ילדה בגילך צריכה להתעסק בלימודים, בשיעורי בית, ובמשחקים ולא במבצעים מרחיקי לכת. אבל' הוסיפה משראתה את ההבעה המאוכזבת של שירי 'את יכולה להתחיל בלשמור על ניקיון הסביבה בעצמך, ולהרים פסולת שאת רואה..' אמה ניסתה להמשיך אך שירי כבר לא נראתה בסביבה. היא  נכנסה לחדרה, טרקה את הדלת, שכבה על המיטה ובכתה.

'אוף, כולם מייאשים ומתייאשים ואני רוצה שהרחוב יהיה נקי. אבל אני לא יכולה לבד. אולי בעצם כן?'

ההמשך יבוא….

אהבתם?

רוצים לכתוב גם כן?

kids@meirkids.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture