חכמלוגי

עבודת השורשים של רוני

עבודת השורשים של רוני

מאת: אפרת וכינרת אדורם

 

א'

שלום, קוראים לי רוני ואני סיימתי עכשיו ללמוד בכיתה ד' ורציתי לספר לכם על פרוייקט מאוד מיוחד שאני עושה בחופש הזה. טוב, אז הכל התחיל יום לפני סיום הלימודים והיציאה לחופשה. המורה שולה נכנסה לכיתה ואמרה: 'בנות, שבו במקומות עלי לדבר איתכן על נושא מאוד חשוב לפני שתצאו לחופשה' בכיתה השתרר שקט לא כל יום (במיוחד יומיים לפני החופש) המורה מודיעה לנו הודעות ובכלל היא אמרה את זה בכזאת חגיגיות שממש נבהלנו. 'נראה לי שהיא שכנעה את המנהלת לבטל לנו את החופש' לחשה לי נעה היושבת לצידי, האמת שגם אני חשבתי כך אך לא העזתי להגיד. 'שקט!' צרחה המורה 'אני רוצה להתחיל, וההודעה החשובה היא זאת: החופש אתן עומדות להתחיל את…' מלמול נשמע מקצה הכיתה ונדמה לי ששמעתי 'שיעורי הבית האינסופיים שלכן' או משהו כזה. המורה התעלמה והכריזה בקול ובחיוך 'עבודת השורשים שלכן!' הכיתה סערה, מה פתאום היא מנחיתה עלינו עבודה לחופש. ובכלל, חשבתי, מה כל-כך מעניין במשפחה שלי? את מי אני כבר יכולה לראיין?

 

* * *

 

ישבנו כל המשפחה לאכול ארוחת ערב, זו הארוחה הכי כייפית ביום כולם יושבים מסביב לשולחן העגול ומספרים מה קרה להם היום. אמא ואבא מקשיבים בנחת ועונים על שאלות, מייעצים בעניינים חשובים או סתם מספרים סיפורים מצחיקים. אבל הסיפורים של אחי הגדול, יונתן, הם הכי מעניינים. יונתן הוא חייל ולכן הוא לא תמיד בבית בגלל זה אני לא מספיקה לשמוע את כל הסיפורים והבדיחות שלו. אבל היום סוף-סוף הוא היה בבית- איזה כיף!

באמצע כל הסיפורים והבדיחות נזכרתי במה שהמורה אמרה בכיתה וסיפרתי לכולם. אמא אמרה שבגלל שיונתן כאן בבית זו הזדמנות טובה לראיין אותו ראשון ואבא הוסיף שיהיה נחמד אם אני אשאל אותו עכשיו בארוחה כי כולם ישמעו וזה יהיה יותר מעניין. הסכמתי להצעה, לפי דעתי להורים שלי תמיד יש את הרעיונות הכי טובים בעולם! גם אתם חושבים ככה?

 

* * *

 

וכך בהמשך הערב, אחרי שהיו לי כמה שאלות מוכנות, התכנסנו כל המשפחה סביב השולחן הגדול בסלון…

 

'מה אתה חושב שמאפיין אותך?' שאלתי את יונתן. 'נראה לי שכדאי שתעברי לשאלות יותר קלות…' היסס. 'אני יודע מה מאפיין אותך – שתמיד תמיד אתה לא מרשה לי להיכנס לחדר שלך' אמר אחי הקטן איתי. 'עכשיו ברצינות' גיחך אבא מתחת לשפם שאין לו 'אל תהיה כבד' אמרה לו אמא והפנתה את מבטה לאחי הגדול 'האמת, נראה לי שמה שמאפיין אותי זה להיות חייל בצה'ל' 'ואיך ההרגשה' שאלתי 'עושים כיף חיים עם החברה' ,אני שמח לתרום למדינה ובנוסף כשאני עובר ברחוב ילדים קטנים מסתכלים עלי בגאווה' 'אתה מדבר כמו המ'כ שלי בטירונות' צחק אבא 'מה זה ממכף?' שאל איתי 'זה כף של חול, כמו בגינה?' 'לא מתוקי' ענתה אמא ' מ'כ זה מפקד כיתה'. 'יש עוד מילים מצחיקות כאלו?' שאלו התאומות הדר והדס. 'בטח' ענה אחי ' למשל מזל'ט, מכירים?' 'בטח, בטח מזל-טוב' ענו הדר והדס ביחד (ככה זה- אצלן הכל מתואם) 'מזל-טוב? חשבתי שהפירוש הוא מטוס זעיר ללא טייס' אמר אבא. 'כמו באוסף מטוסי הנייר שלי!' התלהב איתי וכולם צחקו… 'אני גאה בזה שהבן שלי חיל קרבי בסדיר' אמר אבא. 'מה צריך להיות כל-כך מסודר?' שאלתי 'לא מסודר, לא סוודר ולא כפפות' התלוצץ יונתן ואבא הסביר 'סדיר אלו 3 שנות חובה בצבא, לעומת יונתן אני במילואים' 'מה ממלאים בזה?' תמהו הדר והדס פה אחד' 'כמו הממולאים של סבתא ' הרצין איתי שחשב שהוא מבין-עניין סוף -סוף  וכולנו שאגנו מצחוק 'אני רואה שבדרן התחלף לשם שנוי' חייך יונתן דבר שעזר לכולנו להתאפס מהר…

נראה לי ששכחנו קצת את הנושא שלשמו התכנסנו וכבר נהיה מאוחר אז נשמור את זה ל'רגילה' הבאה. ומה זו רגילה? 'רגילה זו חופשה' צהל איתי

 

ההמשך יבוא….

 

רוצים לכתוב בעצמכם?

יש לכם רעיון?

כתבו אלינו

kids@meirkids.co.il

תגובה אחת

  1. יפה מאוד
    לרוני עכשיו הגיע הזמן שאני יראין אותך ואת תעני לי… למה בחרת לשתף אותנו בסיפורך? רוני- איך זה קשור לשורשי משפחתך? רוני- בת כמה את עכשיו? רוני- איך מורתך הגיבה כשקיבלה את עבודתך בסוף החופש? רוני- כמה דירוג היית נותנת לעבודתך? רוני- *אני היתי נותנת לך 9 מתוך 10 כי זה לא נחשב שורשים… אבל זאת עבודה מאוד יפה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Hide picture